gym-1751997_1920

Aminokwasy suplementy

Aminokwasy to podstawowy budulec masy mięśniowej. Aminokwasy suplementy mają dużo zalet między innymi to, iż ich działanie jest bardzo szybkie, gdyż nie jest tutaj potrzebne trawienie białek. Wykorzystywane są one przez organizm bez strat i bardzo szybko. Możemy je dostać w sklepach w postaci tabletek, proszku, płynu czy kapsułek. Aminokwasy wykazują działanie anaboliczne i antykataboliczne oraz silnie stymulują układ hormonalny. Po wysiłku przyspieszają regenerację mięśni a także w określonych sytuacjach stają się materiałem energetycznym. Niektóre z nich przyczyniają się do rozpadu tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienia układu odpornościowego. Aminokwasy są budulcami białek, które odgrywają podstawową rolę w trakcie treningu siłowego, kiedy rozbudowujemy mięśnie. Tak więc aminokwasy jest to nieodłączny element suplementacji, zwłaszcza w świecie kulturystów, gdyż chronią mięśnie przed katabolizmem. Suplementacja aminokwasami jest bardzo prosta w przygotowaniu oraz pomocna w transportowaniu innych substancji odżywczych.

Jedna myśl nt. „Aminokwasy suplementy”

  1. Podstawą w regeneracji organizmu jest stosowanie dobrych jakościowo BCAA, przekonałem się o tym na własnej skórze. Niestety obecnie na rynku pełno bcaa z masą ‚wypełniaczy ‚ w składzie, produkty te zawierają np. tylko 30-50% bcaa a reszta to mało znaczące dodatki smakowe, cukry lub czasami inne aminokwasy o znacznie mniej odczuwalnym działaniu.
    Dlatego jak szukasz bcaa, gdzie w składzie jest 90% a nawet 100% (dla wersji naturalnej) bcaa to polecam AllNutrition Bcaa 2:1:1 w mojej opinii najlepsze bcaa na rynku http://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_BCAA_2:1:1-opis35135.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *